צור קשר

משרד עו"ד ברוקס - רח'' אבא הילל 7, בית סילבר, רמת גן
טלפון: 03-5586323

עורך דין חוזים וייצוג בערכאות שיפוטיות

משרד עו"ד ברוקס בעל ניסיון וידע רב בתכנון וניסוח חוזים ובליווי עסקאות מסחריות וכן בייצוג בערכאות שיפוטיות בסכסוכים משפטיים.

המשרד מלווה את לקוחותיו בכל שלבי ההתקשרות המסחרית, החל משלב תכנון של העסקה, ניהול המשא ומתן מול הצד השני, ביצוע בדיקות משפטיות, הכנת החוזה ועד לשלב סגירת העסקהנוסף על כך שירותי המשרד כוללים ייעוץ משפטי בנוגע לחוזים ומתן חוות דעת בנוגע לסעיפי החוזה והשלכותיו, ייעוץ משפטי בנוגע להפרות חוזים, ביטולם ואכיפתם (למידע נוסף ראו ייעוץ משפטי לחברות ולעסקים).

איך לבחור עורך דין לחוזים? לפני בחירת עורך דין להכנת חוזה, מומלץ לשקול את הנושאים הבאים: ראשית, חשוב לבדוק היטב את תחום ההתמחות של עורך דין. חשוב לדעת באיזה סוג של חוזים מתמחה אותו עורך דין. הלקוח לא ירצה שעורך דין המתמחה בניסוח חוזים בתחום המעמד האישי ינסח חוזה לשותפות עסקית או הסכם השקעה. שנית, רצוי לאסוף מידע על עורך הדין - לבחון את קורות חייו של עורך הדין, לעיין בחומרים מקצועיים שפרסם ועוד. לבסוף, לפני בחירת עורך דין המתמחה בחוזים, מומלץ לקבוע פגישה פנים מול פנים עם עו"ד, זו תהיה הזדמנות טובה לבדוק את רמת הבקיאות של עורך הדין בתחום בו נדרשת העבודה המשפטית ולא פחות חשוב את תודעת השירות שלו. 

בניית חוזה משפטי טוב לרוב אינה מלאכה פשוטה והיא מחייבת את עורכי הדין העוסקים בכך להיות בעלי ידע משפטי נרחב וכושר ניסוח ברמה גבוהה. את ההסכם יש להתאים באופן ספציפי למידותיהם השונות של הלקוחות, בהתאם להתקשרות, נסיבות ההתקשרות, הסיכונים המשפטיים הנלווים ועוד. מיומנות חשובה נוספת הנדרשת מעורכי הדין בתחום החוזים היא לדעת לנהל משא ומתן יעיל, במסגרת זו לברור את הנושאים עליהם חשוב להתעקש וכן לדעת על אילו נושאים ניתן להתפשר. ניהול מו"מ קשוח מדי, עלול להביא לסיכול עסקאות ולפגוע בסופו של דבר בפעילות העסקית (למידע נוסף מומלץ לעיין לפני חתימה על חוזה).
 
מה תפקידו של עורך דין בתחום החוזים?
  • הכנת חוזים בתחום המסחרי ניהול משא ומתן, תכנון אסטרגי, הכנת חוזים וייעוץ בנוגע להשלכות הכרוכות בהתקשרויות מסחריות:  הסכם מייסדים, הסכמי ניהול וייעוץ, הסכם שיתוף פעולה, הסכמי פיתוח, הסכם שותפותהסכמים עם לקוחות, הסכם אי תחרות, תקנונים ותנאי שימוש, הסכם רישיון תוכנה, הסכמי הרשאה, הסכם סודיות, חוזי סופנסר והסכמים למתן חסות, חוזים לרכישת טובין, הסכם הפצה, חוזי סוכנות, הסכם בין בעלי מניות, הסכמי תיווך, הסכם למתן שירותים, חוזי עבודה והעסקה, הסכם אופציות לעובדים, הסכמי קניין הרוחני, הסכם זיכיון, הסכם קונסיגנציה, הסכם הלוואה, הסכם השקעה, הסכם מכירת חברה או רכישת חברה או רכישת עסק, הסכם עם חברה זרה, הסכם רכישה או מכירת מניות, הסכמי מיזוג ורכישה, הסכם שיווק וקידום אתרים, הסכמי נאמנות, הסכמי פירוק (פירוק שותפות, פירוק חברה וכיו"ב) ועוד.​​ הכנת חוזים בתחום המקרקעין - עו"ד העוסקים במקרקעין מלווים את לקוחותיהם בכל שלבי ההתקשרות בעסקאות מקרקעין, לרבות בעת בדיקות לפני רכישת נכס, תכנון הסכמים וניהול מו"מ וכן בכל ההיבטים הנוספים הנלווים להן, לרבות בהתקשרות עם אנשי מקצוע. להלן מספר הסכמים בולטים בתחום המקרקעין חוזי שכירות - חוזה שכירות דירה, חוזה שכירות למשרד, הסכם שכירות לעסק, חוזה שכירות מחסן, חוזה שכירות מבנה, חוזה שכירות מפעל; הסכם תיווך במקרקעין, הסכמי רכישה ומכירת נכסי מקרקעין, לרבות הסכם מכר דירה, בית, מחסן, מגרש, חנות, משרד, קרקעות וכיו"ב, הסכמי השקעה בנכסים, הסכמי קומבינציה, הסכמי שיתוף פירוק במקרקעין, חוזי תמ"א ופינוי בינוי ועוד.
  • ייעוץ בנוגע לניהול סכסוכים וייצוג משפטי בערכאות שיפוטיות - ליווי מקצועי ואסטרטגי בכל ההיבטים הקושרים לניהול סכסוכים ובכלל זה התמודדות עם הפרות של הסכמים והתחייבויות ׁׁ(למידע נוסף ראו סכסוך שותפים וכן ראו גם הפרת חוזה), ביטול הסכמים ועסקאות (למידע נוסף ראו ביטול חוזה), הכנת חוות דעת משפטיות; הגשת מכתבי התראה ללקוחות, ספקים, עובדים וצדדי ג'' אחרים, הכנת מכתבי תגובה לפניות; הגשת תביעות וליווי משפטי בהגנה בבערכאות שיפויות שונות כגון בתי המשפט, בתי דין ובבוררויות.