הסכם מייסדים

הסכם מייסדים - חוזה שנכרת בין מספר שותפים המעוניינים לנהל את עסקם במסגרת חברה. רשימה זו תציג מספר סוגיות חשובות לכל יזם ולכל מי שעתיד לחתום על הסכם מייסדים, לרבות: מהו הסכם מייסדים? למה חותמים על הסכם מייסדים? ומהו העיתוי הנכון לכתיבתו? איך כדאי לנסח הסכם מייסדים? ולבסוף יוצגו מספר סעיפים חשובים בהסכמי מייסדים שמומלץ להכיר.

עוד »

הסכם שותפות

הסכם שותפות - חוזה משפטי בין מספר צדדים המעוניינים לנהל יחד עסק במסגרת שותפות. רשימה זו תציג מספר דגשים חשובים עבור המתקשרים בהסכם שותפות, ותענה על השאלות הבאות: מהו הסכם שותפות, מדוע כדאי לחתום עליו ואילו סעיפים כדאי להכיר לפני שחותמים על חוזה. 

עוד »

הסכם למתן שירותים

הסכם למתן שירותים - חוזה בין נותן השירות למקבל השירות אשר במסגרות נקבעים התנאים המשפטיים והמסחרים בנוגע להתקשרות. רשימה זו תסקור בקצרה את הנשואים הבאים: מהו הסכם למתן שירותים? על מה חשוב להקפיד לפני חתימה על הסכמים למתן שירותים? האם כדאי לחתום על הסכם התקשרות לדוגמא?

עוד »

הסכם השקעה

הסכם השקעה - חוזה אשר מסדיר את מתווה ההשקעה בין המשקיע לבין התאגיד בו מתבצעת עסקת ההשקעה. הסכם השקעה כולל הן את התנאים המסחריים והן את התנאים המשפטיים הכרוכים בעסקת ההשקעה. 

רשימה זו תסקור בקצרה את הנושאים הבאים: מהו הסכם השקעה? מהם התנאים לחתימה על חוזה השקעה? מה כולל הסכם השקעה? מהי בדיקת נאותות? מהם הסעיפים החשובים בהסכם השקעה?

עוד »

הסכם סודיות

הסכם סודיות - חוזה משפטי הנכרת בין מספר צדדים במטרה למנוע חשיפת מידע עסקי רגיש. לפני חתימה על הסכם סודיות חשוב להקפיד על מספר כללים. רשימה זו תסקור את הנושאים הבאים: מהו הסכם סודיות? מדוע כדאי להחתים גורמים שונים על הסכמי סודיות? מהן הטעויות הנפוצות בקרב המתקשרים בחוזה ומהן ההשלכות המשפטיות של הפרת ההסכם?

עוד »

הסכם אי תחרות

הסכם אי תחרות הינו חוזה שנכרת בין צדדים (כגון - שותפים, משתפי פעולה, עובד-מעביד) במטרה למנוע מצד אחד להתחרות בצד השני. איך לנסח תניית אי תחרות? מה תוקפו של סעיף אי תחרות בהסכם?

עוד »

רכישת חברה

מה חשוב לדעת לפני שרוכשים חברה חדשה? רכישת חברה מחייבת לבצע מספר בדיקות מקיפות על-מנת למזער את הסיכוניים הנלווים לעסקאות אלו. ישנם דרכים שונות לבצע רכישת חברות, כאשר שתי הדרכים הנפוצות הן רכישת פעילות של החברה או רכישת נכסים של החברה. לצורך בחירת המתווה הנכון יש להתייעץ עם עורך דין.

 

עוד »